Polski Związek Szermierczy wystartował z kampanią pn. „Bezpieczne dzieciaki”, dotyczącą zasad ochrony małoletnich, jakie obowiązują w polskiej szermierce. Celem jest zachęcenie innych organizacji sportowych do dbania o wysokie standardy. Ambasadorką „Bezpiecznych dzieciaków” jest Magdalena Piekarska-Twardochel, była szpadzistka, olimpijka, medalistka mistrzostw Europy i świata, Żołnierz Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego i prawnik.
Kampania „Bezpieczne dzieciaki” adresowana jest do wszystkich podmiotów, które biorą udział we współzawodnictwie sportowym, szczególnie do trenerów, nauczycieli, zawodników, sędziów ale także do opiekunów i rodziców.
– Sport to ciężka praca, pokonywanie własnych słabości, nieustanne dążenie do celu ale też świetna zabawa. Nie ma w nim miejsca na przemoc fizyczną czy psychiczną. Odkąd zostałam mamą,bezpieczeństwo dzieci stało się dla mnie priorytetowe. Dlatego właśnie postanowiłam zostać ambasadorką „Bezpiecznych dzieciaków”. Musimy upowszechniać wiedzę na temat poszanowana praw najmłodszych, ale również co bardzo ważne – wzorów postępowania w przypadku nieprawidłowości. Wszystko po to, by zapobiegać negatywnym zjawiskom – podkreśla Magdalena Piekarska-Twardochel, ambasadorka kampanii.
Magdalena Piekarska-Twardochel – Ambasadorka Kampanii „Bezpieczne dzieciaki”
W ramach kampanii w mediach społecznościowych Polskiego Związku Szermierczego zostanie opublikowany cykl filmów edukacyjnych z udziałem ambasadorki. Będą one skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, ale tez trenerów, rodziców i opiekunów.
Wysokie standardy ochrony małoletnich w Polskim Związku Szermierczym
W Polskim Związku Szermierczym fundamentalnymi zasadami są: dobro małoletnich, poszanowanie ich praw i bezwzględny zakaz ich krzywdzenia. W kontakcie z małoletnimi obowiązują szacunek, życzliwość i zrozumienie.
Organizacje sportowe odgrywają ogromną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i poszanowania praw najmłodszych, dlatego w Polskim Związku Szermierczym obowiązuje specjalny dokument, który jest zbiorem najważniejszych zasad i procedur. Obowiązuje on wszystkich, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą i stanowi on sprawne i skuteczne narzędzie do zapobiegania, identyfikowania i ograniczenia zagrożeń naruszenia bezpieczeństwa i praw małoletnich.
Więcej informacji dot. standardowych ochrony małoletnich oraz dokument, który obowiązuje w Polskim Związku Szermierczym znajduje się na www.pzszerm.pl
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.