Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Europy Kadetów, które w tym roku odbywają się w stolicy Gruzji. Do udanych występ może zaliczyć szablistka Amelia Ostrowska, która uplasowała się na 5. miejscu oraz szpadzista Franciszek Golach, który zajął 6. lokatę.
Szpada mężczyzn
Dzień rozpoczęliśmy od rywalizacji szpadzistów. Do najlepszej „64” Turnieju indywidualnego panów awansowało trzech naszych reprezentantów. Najwyżej wśród Polaków uplasował się Franciszek Golach, który w walce o wejście do strefy medalowej musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, pochodzącego z Włoch Pietra De Gaetana.

Do udanych występ może zaliczyć również Jakub Żygadło, który zakończył rywalizację na wysokiej, 15. pozycji. Krzysztof Sadowy z kolei zajął 56. miejsce.
Floret kobiet
W turnieju indywidualnym we florecie pań najlepiej zaprezentowała się Teresa Moś. Zawodniczka zakończyła rywalizację w gronie najlepszej szesnastki Turnieju, zajmując 13. miejsce. W walce o najlepszą ósemkę zwyciężyła jej przeciwniczka, reprezentantka Rumunii – Alexandra Adoch.

Kilka pozycji dalej, na 16. pozycji uplasowała się Danuta Tym. Alicja Gatz zajęła 25. miejsce, a Olga Pisarewicz 35.


Szabla kobiet
W turnieju indywidualnym w szabli kobiet bardzo dobrze zaprezentowała się Amelia Ostrowska, która zakończyła rywalizację na bardzo dobrej, 5. lokacie. W walce o wejście do strefy medalowej nasza zawodniczka uległa tegorocznej triumfatorce turnieju Węgierce Boglarce Komjathy.

15. miejsce zajęła Karolina Mejłun. W gronie najlepszej „32” turnieju uplsowały się dwie pozostałe reprezentantki Polski – Natalia Bieńczak (32. miejsce) i Oliwia Dwornik (34. miejsce).


To dopiero początek rywalizacji biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy. Już jutro kolejny dzień rywalizacji kadetów. Przed nami zmagania indywidualne szpadzistek, florecistów i szablistów.













Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.