Ostatniego dnia Mistrzostw Polski seniorów w szermierce odbyła się rywalizacja drużynowa we florecie kobiet i mężczyzn. Najlepsze wśród pań były zawodniczki KU AZS UAM Poznań w składzie: Julia Walczyk-Klimaszyk, Karolina Żurawska, Hanna Łyczbińska i Kinga Pijaczyńska. Drużynowymi mistrzami Polski została również drużyna ze stolicy Wielkopolski – AZS AWF Poznań w składzie: Maciej Bem, Jan Nowak, Szymon Pacholczyk i Adrian Wojtkowiak.
Floret kobiet

W wielkim finale rywalizacji drużynowej floretu kobiet spotkały się zawodniczki reprezentujące barwy KS ORLEN AZS AWFIS Gdańsk w składzie: Marta Jakubowska, Karolina Makowska, Amelia Olszewska i Hanna Wojtas oraz KU AZS UAM Poznań w składzie: Julia Walczyk-Klimaszyk, Karolina Żurawska Hanna Łyczbińska i Kinga Pijaczyńska.

Pojedynek zakończył się zwycięstwem (42-24) zawodniczek KU AZS UAM Poznań.
Brązowy medal zdobyły zawodniczki reprezentujące barwy AZS AWF Warszawa w składzie: Aleksandra Matsuyama, Dominika Wasilczuk, Karolina Wasilczuk i Emilia Ziemak.
Floret mężczyzn

W rywalizacji panów w wielkim finale spotkali się zawodnicy: Klubu Szermierczego WROCŁAWIANIE w składzie: Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Maxime Tarasiewicz, Paweł Szumielewicz oraz AZS AWF Poznań w składzie: Maciej Bem, Jan Nowak, Szymon Pacholczyk, Adrian Wojtkowiak.
Tytuł Drużynowych Mistrzów Polski zdobyli zawodnicy AZS AWF Poznań, zwyciężając z Wrocławianami 45-38.
Po brązowy krążek w rywalizacji panów sięgnęła drużyna AZS AWF Poznań II w składzie: Idzi Duraj, Kamil Matusiewicz, Gracjan Waściński i Filip Winkof.













Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.